picasaweb.google.com/113148085798027167675/OPENGabcikovo2329Juna2012?authuser=0&feat=directlink

V dňoch 23.-29.06.2012. sa v Gabčíkove uskutočnil XVII.ročník medzinárodného
šachového turnaja OPEN Gabčíkovo 2012. Podobných turnajov celoštátneho a
medzinárodného významu sa v rámci okresu Dunajská Streda už uskutočnilo
26.Na turnaji štartovalo 74 hráčov z deviatich krajín ( Česká republika, Ukrajina,
Maďarsko, Chorvátsko, Litva,Macedónsko, Švajčiarsko, Rusko a Slovensko ).
Po športovej stránke to bol jeden z najsilnejších turnajov na Slovensku.Štartovalo
21 hráčov s medzinárodnými titulmi,z toho traja veľmajstri.Priemerný R koeficient
prvejdesiatky bol 2412 bodov(čo v minulosti by bol turnaj 7.kategórie).Zúčastnilo
sa 6 žien a dievčat,12 seniorov a 20 hráčov do 16 rokov.

Turnaj sa uskutočnil aj ako otvorené Majstrovstvá kraja Trnava v šachu jednotlivcov
narok 2012. Z trnavského kraja štartovalo 31 hráčov.Majstrom trnavského kraja sa
stal FM Petényi Tamás z Dunajskej Stredy. Diplomy a vecné ceny víťazom
jednotlivých kategórií(muži,ženy a dievčatá,seniori a chlapci do16 rokov)odovzdal
p.Rudolf Diviak-predseda KŠZ Trnava.

Na zabezpečení turnaja participovali OU Gabčíkovo,firma Russel Gabčíkovo,
VÚC Trnava,KŠZ Trnava a ďalší sponzori z Gabčíkova a Dunajskej Stredy.Bez ich
pomoci by sa taký kvalitný turnaj nemohol odohrať.Touto cesto im vyjadrujeme
hlbokú vďaku. Organizáciu turnaja bezproblémovo zvládli p. Kosár Mikuláš-predseda
šachového klubu OU Russel Gabčíkovo a jeho syn Mikuláš Kosár ml.,ktorý pracoval
s S-M programom pri počítači.Nad regulárnosťou turnaja dohliadali Ing.Jozef Puobiš
FA, ako hlavný rozhodca a p. Miloš Šarmír ako rozhodca.

V turnaji zvíťazil GM Krejčí Jan z Českej republiky s počtom bodov 7,5.Na ďalších
miestach,s počtom bodov 6,5 skončili : 2. IM Kireev Aleksei (Rus), 3. FM Petényi